דרכו של היזם האינטרנטי

יש אנשים המגיעים למסקנה שאת האושר והעושר שלהם הם לא ימצאו בעבודה הנוכחית שלהם, הם מחליטים לאזור אומץ ולהקים עסק. כשמגיעים לרגע ההחלטה “איזה עסק כדאי לפתוח ואיפה?” מתחיל הכאב ראש עם פחדים והתלבטיות וזה מה שמונע מאנשים רבים את החירות שלהם. אני כדרכי נושם יזמות וממליץ לכל אחד הרוצה להקים מייזם – פשוט לעשות זאת. מייזם חדש לא מחייב לעזוב עבודה קבועה ומפרנסת אך מאידך אם יצלח הוא יפתח לך דלת מעבר לעולם מסוג אחר.אחד הדברים שאני אוהב בעולם היזמות הוא התפתחות האינטרנט ב-15 השנה האחרונות. האינטרנט מלא בידע ובכוח פרסומי עצום שאם רק נדע להשתמש בו נכון, כל אחד ואחד מאתנו יוכל להשיג בו את החירות שלו. יתרה מכך לימודים באינטרנט היום כל כך פופולריים שגם אתם יכולים לעשות מכך כסף.

היתרונות שבפתיחת עסק אינטרנטי:

כאשר אנו פותחים עסק אינטרנטי, אנו מודעים לכך שמדובר בעסק לכל דבר ועלינו להתייחס אליו בצורה המקצועית ביותר. לרכוש את הידע המתאים, לשכור עובדים או פרילנסרים במידת הצורך, לקום בבוקר עם מרץ ולבצע את העבודה וכו’..

ובכל זאת, עלינו לזכור כי ישנם יתרונות רבים בעסק אינטרנטי כמו למשל:

  • ניתן לעבוד מכל מקום ובכל זמן: אפשר לעבוד מהבית לעזור לאשה ולדאוג לילדים תוך כדי העבודה.
  • עלויות הקמת העסק נמוכות יותר: במקום לשכור מקום לחנות/משרדים באלפי שקלים בחודש תוכלו להחזיק אתרי אינטרנט ושרת אחסון ב100-200 ₪ בחודש (ובהתחלה אפילו בפחות מזה)
  • בדרך כלל עלויות הפרסום יהיו נמוכות יותר
  • הגעה לקהל יעד מכל מקום ובכל שפה, דרך המחשב, ללא צורך בשיחות ישירות והגעה לקהלים שלא יכולת להגיע אליהם מהחנות בקניון
  • ישנם עוד… ועוד… ועוד יתרונות

שיווק ופרסום באינטרנט:

כמו בכל עסק, גם באינטרנט אתם תצטרכו לדאוג למיתוג ולשיווק העסק שלכם.
על כל אחד מהנושאים האלה אפילו מאמר שלם לא מספיק.
ניתן ומומלץ לצפות באתר אונליין סקול שם יש לכם קורסים אונליין שילמדו אותכם
אודות נושאים אלה.

כדי לא לעשות טעויות למזער נזקים ולהקל עליכם את המלאכה אספתי לכם מספר טיפים חשובים, תרצו תאמצו וגם אם לא ניסיתי –

  • באינטרנט ישנו דבר שנקרא פרסום שלילי ופרסום חיובי. הימנעו מלפרסם את עצמכם בדרך שלילית שתעיק על הלקוחות הפוטנציאלים שלכם. תאמינו לי שבשביל לקוח אחד שתרוויחו, אתם תפסידו אלף לקוחות אחרים בדרך זו. זה לא השם שאתם רוצים לבנות לעצמכם
  • לפני שאתם משקיעים כסף על פרסום ממומן, בדקו את האפשרויות לפרסם את עצמכם בחינם אם כבר אתם הולכים על פרסום ממומן (שזו באמת דרך מצוינת להבאת תוצאות מהירות) אז כדי שהיא תשתלם עבורכם, למדו תחילה אודות הפלטפורמה בה אתם הולכים לפרסם כדי לצמצם עלויות ולהביא יותר מבקרים.
  • לפני שאתם שופכים כסף על אנשי מקצוע, בדקו מה אתם יכולים לעשות בעצמכם במסגרת הזמן, הידע והסבלנות שלכם ללמוד נושא מסוים. כלומר אם אתם יכולים לכתוב לעצמכם את המאמרים, אתם תוכלו לחסוך כסף לשלם לפרילנסר שיכתוב עבורכם. אם אתם יכולים לבנות את האתר בעצמכם, גם כאן תוכלו לחסוך כסף רב. אבל אם כל אחד מהדברים שציינו ייקח ממכם הרבה זמן אנרגיה ומשאבים הדרך הזולה והקצרה היא לתת את העבודה לבעלי מקצוע, נכון שזה יעלה כסף אבל קרוב לוודאי שבזמן שתחסכו תייצרו יותר כסף מדברים בהם אתם טובים, יודעים ואוהבים. אז אם בכל זאת אתם זקוקים לאיש מקצוע – אז אל תהססו לשלם לאחד כזה וזאת כמובן לאחר שתבדקו כמה הצעות מחיר.
  • ללמוד ללמוד ללמוד! – קחו את עצמכם בידיים: קראו מאמרים, צפו בסרטונים ביוטיוב, בצפו באתר קורסים אונליין המפתח להצלחה בעסקים בכלל ובאינטרנט בפרט הוא למידה והתפתחות

נסכם חברים יקרים, עולם היזמות מאתגר ומהנה במיוחד. בנוסף לכיף וליתרונות הגלומים בעולם הזה של יזמות ושל אינטרנט, אתם רוצים גם להרוויח כסף. כולם זקוקים לעזרה ועצות וטיפים וכולם גם אוהבים לעזור ולכן אתם מוזמנים להשאיר כאן למטה שאלות ואנו או חברים אחרים בקבוצה ינסו לענות.

Leave a Reply

Your email address will not be published.