לרוב יש לנו נטייה לשמוע תובנות וחומר נהדר על התפתחות אישית, להבין לגמרי את הערך שלו, להתמלא במוטיבציה ולמרות זאת, ברגע האמת לעשות את הבחירה הלא מודעת לרוב- לא ליישם אותו. למעשה, זהו המכשול הגדול ביותר של רוב היזמים ואנשי העסקים- להפוך את המידע ממידע לפעולות.

הרוב המוחלט של יזמים ואנשי עסקים לא מצליחים לעבור את הגדר הבלתי נראית בין התאורטי לפרקטי- להתחיל ליישם את כל הידע שהם רכשו, לקדם את עצמם לכיוון שבו הם רוצים להיות ולעזוב את המצב העכשווי שלא תואם את הרצונות והמטרות שלהם. הרבה אנשים כאלו הולכים להמון סדנאות של התפתחות אישית, יושבים לשיחות ייעוץ פרטיות עם מנטורים, קוראים המון ספרים- ומה יוצא מכל הידע שלהם? שהם ממש מתמצאים בתחום תיאורטית ויכולים לפצוח בקריירת פרילנס מזהירה.

הבעיה טמונה בעובדה כי כאשר היזמים ואנשי העסקים משתתפים בהרצאות- זה כל מה שהם עושים! משתתפים ולא שותפים. אנשים באים בגישה שהם הולכים לשמוע אינפורמציה חשובה, אך לא באים בגישה שהם הולכים לפעול על פי האינפורמציה הזאת.

המפתח טמון בסוויצ' שצריך להפעיל- ברגע שאדם יתחייב לעצמו ולתהליך שהוא צריך לעשות, יהיה חבר הכי טוב שלו ולא יוותר לעצמו, האדם הזה יגיע למקום שבו הוא רוצה להיות, יתפתח ויפרח עם העסק שלו.

אז מהם השלבים הראשונים שעלינו לעשות בכדי להתחיל בתהליך הזה?

  1. קבעו את המטרות שלכם- עליכם לדמיין ולקבוע מהו המקום שבו אתם רוצים להיות- לראות את המטרה צלולה מול העיניים שלכם.
  2. תבחנו את ההווה- תבחנו היכן אתם נמצאים כרגע בחיים שלכם ובאיזו דרך תבחרו בדרך למטרה שלכם?
  3. תקלות במהלך הדרך- אל תצפו שהדרך שלכם תהיה חלקה וקלה אין הצלחה בלי מאמץ.
  4. הכל זה בחירות- ברגע שתתקלו בתקלות האלה, תוכלו לבחור אם להתגבר עליהם או לוותר, אלה המבחנים הגדולים ביותר שלכם.
  5. פעולה- לאחר שתבחרו כיצד לפעול באותה הבעיה שעלתה לכם, צאו לפעולה- התמודדו עם הקשיים והפחדים שלהם, ותזכרו את המטרה והמקום בו אתם רוצים להיות.

לכל מטרה יש את הדרך שלה, התאימו את עצמכם לתהליך ותבחנו מה אתם צריכים לעשות בכדי להשתפר, להתחזק ולהמשיך בדרך בצורה הטובה ביותר.

אם תתקדמו בעזרת השלבים האלה את תקבלו תמונת מצב ברורה יותר בהקשר למה אתם רוצים להשיג בחייכם ומעבר לכך, אתם תדעו בבירור מהם הצעדים שעליכם לנקוט וליישמם בכדי לשמור על התקדמות.

אתם תהיו מודעים לתקלות שיכולות להתעורר בתהליך וגם כיצד להתמודד איתן, ותנקטו בפעולה בכדי לסכל אותן ולהמשיך בדרך שלכם בלי תירוצים.

זוהי תהיה הדרך שלכם להצלחה !

יזמים ואנשי עסקים נתקעים במקום שבו הם פוחדים לצאת לפעולה להגשים את עצמם והחלומות שלהם בגלל הפחד מאכזבה, כישלון ושברון נפשי. ברגע שאתם תפסיקו להתרכז בגורמים השליליים שיכולים להוות לכם מכשול בדרך להצלחה, ותתרכזו במטרה מולכם אתם תוכלו להתחיל את התהליך ותהיו הרבה יותר מחוברים לעצמכם ולרצונות שלכם- התפתחות אישית היא הדרך!

אם אתם זקוקים לעזרה וייעוץ נוסף, השאירו לנו את תגובתכם כאן למטה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *