בכמה מילים מה הרעיון? אנו רוצים לבנות אתר/בלוג, שיהיה בו תוכן ולהרוויח מפרסומות.

מאיפה יהיה לנו תוכן?

אפשרות אחת היא לכתוב בעצמו. פה יש בעיה שאולי אנחנו לא יודעים לכתוב או לא מתמצאים בנושא בו אנו רוצים לבנות את האתר. או שסתם אנו עצלנים. אפשרות שנייה היא לקנות את התוכן מכותב מקצועי. כאן יש בעיה של עלויות. כל פעם שנרצה מאמר חדש נאלץ לשלם לכותב. כבר אני אגיד שזו האפשרות הטובה ביותר. אבל יש גם אופציה שלישית. תוכן אוטומטי. כן, שהתוכן יכנס לאתר שלנו ללא מגע יד אדם.

אז אילו אפשרויות עומדות בפנינו?

אחת, פשוטה, נפוצה ואף חוקית למהדרין היא הRSS. קיצור של really simple syndication. שיטה די ותיקה כבר. איך זה עובד? כל אתר בעל תוכן שמעוניין שיפיצו את התוכן שלו מתקין אפשרות לקבל ממנו תוכן בשיטה הזו. אפשר לזהות אייקון מרובע כתום עם גלים באתרים שתומכים בשיטה זו. כמעט על אתר, דרך אגב. מה שמקבלים בד"כ הוא הכותרות של כתבות + תקציר של הכתבה. התוכן הזה יכנס אוטומטי לאתר שלנו אחרי שנגדיר את האתרים מהם אנו רוצים לקבל תוכן. גולש שירצה לקרוא את כל הכתבה, יקרא אותה באתר המקורי.

מי שעוד יותר עצלן, יכול להגדיר בגוגל ניוז מילות מפתח וגוגל יביא את הכתבות הרלוונטיות מכל מיני אתרים מבלי שאנו נבחר בכלל את האתרים. גוגל יעשה את העבודה בשבילנו. אגב, כל הפלטפורמות לבניית אתרים תומכות בשיטה הזו.

שיטה 2 – קצת "קרימינלית", היא לקחת תוכן קיים, נניח מאמר מסוים. לתרגם אותו לשפה אחרת, נניח מאנגלית לעברית, אח"כ לעוד שפה, נניח לגרמנית, ומשם לאנגלית חזרה. המאמר שייצא בסופו של דבר יהיה שונה מהותית מהמאמר המקורי, כלומר יהפוך לייחודי. כדאי לעבור עליו בכל מקרה לאחר העבודה.

גם כאן ישנה אופציה ליותר לעצלנים. ישנן תוכנות שיעשו את העבודה אוטומטית. אנו נגדיר להן את מילות המפתח של האתר שלנו והן יחפשו מאמרים באינטרנט, יתרגמו וישימו באתר. אפשר אף להגדיר להן כל כמה זמן לשים מאמר חדש. התוכנות הממש משוכללות יעשו גם spinning שזה אומר יחליפו מילים וביטויים במאמר במילים נרדפות מהמילון.

שיטה 3- הבאת תוכן וידאו ולאו דווקא טקסט. כאן ישנם פלאגינים ותבניות שאיתן אפשר לבנות אתר. להגדיר לו מילות מפתח וזמנים. והאתר לבד יחפש וידאו באתרי וידאו כגון יוטיוב, מטהקפה, וימאו ועוד, ויטמיע את הוידאו בצורה אוטומטית באתר. גם כאן אפשר לקבוע אינטרוולים, כלמר כל כמה זמן להעלות תוכן חדש לאתר. אוטומטית כמובן, ללא מגע יד אדם.

אפשר כמובן לשלב בין השיטות.

אז אם תמיד רציתם לבנות אתר בנושא כלשהו. עכשיו גם את התוכן אתם לא חייבים לייצר בעצמכם..

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *