דרך מעניינת ויעילה להרוויח כסף מהאינטרנט היא תוכניות שותפים. להרוויח כסף מתוכניות שותפים זו דרך ליצירת הכנסה נוספת, ואפילו מרכזית, הנפוצה מאוד בקרב אוכלוסיית העובדים ברשת. במאמר זה צוות המומחים של "מרקטינג פוסט", המגזין הישראלי לשיווק ולעשיית כסף באינטרנט, מסביר מהי תוכנית שותפים, אילו תוכניות שותפים קיימות כיום, וכיצד תוכל גם אתה להתחיל להרוויח כסף באינטרנט באמצעות השתתפות בתוכניות מסוג זה.

איך ניתן להרוויח כסף מ תוכנית שותפים?

תחילה נסביר מהי תוכנית שותפים. תוכנית שותפים היא, בעצם, שיתוף פעולה בין מוכרים למשווקים על מנת למקסם רווח הדדי. כלומר, אתה יכול להקים אתר ולפרסם בו מוצרים של חברה או עסק מסוים ולהרוויח על כך עמלות על כל מכירה שמתבצעת דרך האתר שלך. זוהי דרך מצוינת, הן עבור המוכר והן עבור המשווק, להגדיל פרסום והכנסות, וכך ניתן להרוויח כסף מתוכניות שותפים בקלות וללא מאמץ.

3 תכניות השותפים המומלצות בישראל:
קיימות 3 תוכניות שותפים מובילות בישראל והן:

רשת השותפים המובילה בעולם

רשת קליק בנק (clickbank) היא חנות ענקית המוכרת ומשווקת מוצרים דיגיטליים. בכל יום נמכרים בחנות זו אלפי מוצרים דיגטליים, כדוגמת ספרים דיגיטליים (ebooks), תוכנות, הדרכות וידאו, מנויים למאגרי מידע וגלריות באינטרנט, בסכומים של עשרות אלפי דולרים. על מנת להרוויח כסף מתוכניות שותפים כדוגמאת קליק בנק, עלינו לדעת אנגלית ברמה טובה ולהתמצא בממשקי הרשת השונים.

 

 

תוכנית שותפים

 

תוכנית שותפים היא שיטה שמאפשרת לכם לקחת חלק ברווחים של חברות גדולות ולייצר הכנסה נוספת באמצעות חשיפה למכרים על מנת שיצטרפו לשירות המוצע. אתם יכולים להפוך למעיין "שותפים" של ארגונים וחברות שונות אשר מוכרות מוצרים או שירותים כלשהם  והם אינם מעוניינים לשלם סכומי עתק לאנשי פרסום ושיווק. התפקיד שלכם הוא פשוט וכך אתם נכנסים לתמונה, עליכם להפוך ל"אנשי השיווק" לפרסם עבורם את הסחורה או השירותים המוצעים בעזרת האינטרנט. כמו כן, יעלה בידכם למכור את המוצרים שהמפרסם מציע וכמובן תקבלו עמלות על עבודתכם. בנוסף, תצטרכו לערוך קידום אתרים, לרכוש שטחי פרסום ולפרסם מודעות שימומנו על ידכם.  תוכלו להרוויח כסף לא בהכרח רק מהמכירה עצמה אלא מכמות ההקלקות שיתבצעו על הפרסומות שלכם באינטרנט ומהפניית לקוחות פוטנציאלים למפרסם. רשתות חברתיות הן כלי יעיל לקידום מכירות ולהגברת חשיפה לאתרים ולמוצרים שונים. כך שתוכלו להיעזר ברשת החברתית כדי להגדיל את הסיכויים שלכם לקבלת תשלום רב על הבאת קהל רחב יותר לבצע רכישות.

לא מעט אנשים נוטלים חלק בתכנית שותפים ומרוויחים הרבה כסף כהכנסה עיקרית, אך כידוע כמו בכל עבודה, עליכם להשקיע ולהתמיד ולא להתייאש מהר. בהתחלה אולי יראה כי לא מרוויחים סכומים גדולים בכל חודש, אך התוצאות יגיעו בהמשך, עליכם להיות סובלניים. ייתכן וגם המפרסמים עצמם יהפכו לחברים ברשתות ויקדמו בעצמם את המוצרים והשירותים שהוצעו על ידם.  היתרון הוא שמהדיל הזה כולם מרוויחים. המוכר מצליח לחסוך בעלויות השיווק כאשר הוא מעסיק אנשי פרסום ואינו משלם שכר קבוע אלא פאר הצלחה בלבד.  השותפים מקבלים עמלות פרסום על השקעתם.

כמו כן, קיימים אתרים המתווכים בין המפרסמים לשותפים אשר גוזרים עמלת תיווך. המתווכים מעניקים שירות שבו הם מחפשים "שותפים" המוכנים לשווק את המוצרים של המפרסמים. בנוסף, המפרסם מגדיר על מה הוא מוכן לשלם כסף, אם זה על כל עסקה שנסגרת או על הקלקה לאתר מבלי שתתבצע כלל מכירה. כמו כן, השותפים, יכולים לעשות "בדק בית" ולברר בעצמם מה שווה לשווק, מה אנשים מעוניינים לרכוש וכך להגדיר מה הם רוצים לפרסם. כך ניתן להתאים לפי התנאים המוצגים בין המפרסמים ל"שותפים" בלי שום בעיה.

מכאן ניתן לראות כי תוכנית שותפים מביאה למצב שבו כולם מרוויחים. המפרסם מרוויח חשיפה רחבה יותר וחיסכון בעלויות, בעל האתר מרוויח עמלות פרסום ובנוסף מכל הקלקה על פרסומות, כך שיש לו עוד מקור הכנסה פעיל מהרשת, והלקוח רכש מוצר שהיה זקוק לו. זהו מצב של win win.

לסיכום, ניתן להבין כי אחד היתרונות הבולטים בדבר שבניגוד להקדמת עסק, תוכנית שותפים מביאה איתה עלויות קטנות וכמעט ללא הוצאות מורגשות. כמו כן יש מספר רב של דרכים שבהם ניתן לקדם את התוכניות הללו ולהניב כמה שיותר רווחים ללא הפסדים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *