קידום אתרים הוא אחד התחומים המורכבים אך גם הנפוצים ביותר בעולם השיווק באינטרנט. במציאות התחרותית של היום, כל אתר בכל תחום זקוקים לעבודה מקצועית של קידום אתרים אורגני. עבודה זו מסייעת בקידום מהיר יותר של האתר במעלה תוצאות החיפוש וכוללת מספר רב של פרמטרים שצריך לדאוג להם, החל מהזנת תוכן באתר באופן סדיר, דרך אופטימיזציה פנימית של עמודי האתר ועד בניית מערך קישורים איכותי לאתר.

על מנת לבנות מערך קישורים איכותי לאתר יש צורך בהכנסת קישורים מגוונים מסוגים שונים, שרתים וכתובות URL שונות, מאיכויות שונות של אתרים ועוד. זאת על מנת שהקישורים ייראו טבעיים שכן זה מה שגוגל מחפשת. ישנן עשרות דרכים להשיג קישורים נכנסים לאתר ולכן ריכזנו עבורכם 5 דרכים יעילות להשגת קישורים חיצוניים:

  1. אתרי תמיכה – מקדמים קוראים להם כך או בשם אתרי לוויין. אלו אתרים שהוקמו לצורך תחזוקה שוטפת וקידום האיכות שלהם עצמם ואז כאשר אתם רוצים לקדם את האתר שלכם/אתרים של לקוחותיכם תוכלו להעלות מאמרים לאתרים עם קישור חיצוני לאתר המיועד. כמובן שמומלץ להחזיק כמות גדולה של אחת על פני כמה שרתים שונים בהתאם ליכולת הכלכלית על מנת לשדרג את איכות הקישורים.
  2. אינדקסים – ישנם אינדקסים כלליים וכאלה העוסקים בנישה מסוימת בלבד. מאות אינדקסים חינמיים כאלה עומדים לרשותכם ובאמצעות הרשמה פשוטה והזנת תיאור האתר, מילות מפתח וקישור האתר תוכלו להרוויח קישור נוסף לאתר שלכם.
  3. שת"פ – תוכלו לשתף פעולה עם בעלי אתרים שונים בתחום שלכם, בעלי פורטלים בתחומים גדולים יותר הכוללים קטגוריה בה עוסק האתר שלכם או עם מקדמי אתרים שונים המחזיקים באתרי תמיכה שונים. כך תוכלו לקבל קישורים חיצוניים ממקורות נוספים.
  4. אתרי מאמרים – ישנם עשרות אתרי מאמרים נחמדים מאוד בישראל ואלפי אתרים כאלה באנגלית אם אתם מקדמים את האתר בחו"ל. הכירו את תנאי השימוש של אותם אתרים ותעלו אליהם מאמרים המקשרים גם לאתר שלכם מתוך המאמר עצמו.
  5. אתרים חינמיים – ניתן להקים בלוגים ואתרים בחינם בשרתים שונים, להעלות לשם תכנים ולקשר מתוכם לאתר שלכם. כך למשל תוכלו להקים אתר/בלוג בחינם בנענע, GOOP, area, בלוגר ועוד.

לסיכום; גוגל מייחסת חשיבות גבוהה יותר לקישורים איכותיים יותר אך השתדלו לגוון הכנסת הקישורים לאתר שלכם עם קישורים מסוגים שונים ובאיכויות שונות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *