כולנו מכירים את רגעי הקושי כשיש לנו רצון חזק להשלים משימה או לעשות פעילות מסוימת ואנחנו מוותרים לעצמנו. למרות זאת, ברגעי השבר האלה החשיבות קריטית להמשיך ולעבור את הקושי, להמשיך במשימה ולא לוותר- במיוחד לבעלי עסקים. ישנם מספר טיפים שיעזרו לכם ברגעים כאלו.

היעזרו בטיפים אלה:

בחירה במטרות מציאותיות. כולנו מפנטזים על הגשמת המטרות הסופיות שלנו ומתעלמים מהצעדים שצריך להשלים בדרך, הרי אחרי הכל שם נמצאת העבודה האמיתית. לרוב, כאשר בעלי עסקים רוצים להתקדם בתחום מסוים אך מפחדים להעיז ולהסתכן בכישלון הם קובעים לעצמם מטרות גרנדיוזיות שקרוב לבלתי אפשרי להשלים אותן- בכדי שיהיה קל להגיד "ניסיתי ולא הלך לי" אך במקרה כזה תחושת האכזבה הנלווית והחוויה השלילית שנוצרה- הן לחינם. בקביעת משימות קלות לביצוע אתם סוללים את הדרך שלכם להצלחה גם צעד קטן קדימה הוא עדיין צעד קדימה!

התקדמו לאט. בתחום כמו עסקים צריך סבלנות רבה, להתקדם לאט, לבנות את התוצאות ולשמור את הסבלנות. הכל טוב ויפה בתיאוריה אך למעשה הרבה בעלי עסקים מתחילים עם מוטיבציה גבוהה, נכונות ומוכנות לעשות מה שצריך לקדם בעסק וברגע שהם רואים כי התוצאות בשטח לא תואמות לפנטזיה שהייתה להם, יכולת ההתמדה נחלשת- הרצון והאמונה שהמטרות יתגשמו יורד. בהתקדמות איטית ובטוחה, אתם מתרכזים בשלב הבא שמולכם ומתמקדים בהתקדמות שאתם עושים- שואפים משם את הרצון להתמיד. במקום לראות חור שחור ביניכם למטרתכם- אתם רואים את הפער שנסגר.

התמקדו בביצוע- לא בתוצאות. אם הינכם אנשי עסקי שחייבים מוטיבציה בכל שלב בדרך, על כל משימה שביצעתם וזמן שהשקעתם בעשייה- תעודדו ותדרבנו את עצמכם להשגת תוצאות נוספות. תבנו "שם טוב" ליכולת ההתמדה שלכם בלי להתמקד בתוצאות. עם הזמן אתם תפתחו את הרגל ההתמדה שבעזרתו תוכלו לכבוש את אמריקה.

עקרון ההתמדה. אולי בעת ביצוע משימות הנראות כשוליות ולא מקדמות אתם מוותרים לעצמכם ומחליטים שאתם לא צריכים לעשות אותן אך זו טעות. בצורה הזאת אתם מלמדים את עצמכם שמתי שלא נוח או לא מעניין אתם מוותרים- הדבר יוצר דפוס של התנהגות נמנעת היכולה לעכב אתכם ברגעים חשובים יותר. אם יש משימה בעלת חשיבות, אפילו קטנה- בצעו אותה. וודאי שהיא לא תגזול יותר ממספר דקות מהיום שלכם אבל כך אתם תוכלו לסמוך על עצמכם שתבצעו כל משימה , אפילו אם אתם לא רוצים.

אחריות ומחויבות. לזהות את העובדה כי התמדה היא המפתח להצלחה דורשת כנות- לדעת שלמרות שאתם רוצים להשיג מטרות במהירות-זה לא יקרה ולמרות זאת, להיות נוכחים בכל שלב בהתקדמות או התעכבות שלכם, לבחון מה אתם עושים להיות כנים עם עצמכם לגבי המשך הדרך. היו מחויבים לתהליך שלכם וקחו עליו אחריות- כך תגיעו לגבהים חדשים.

לסיכום, כוח ההתמדה הוא כוח ההצלחה. לפיתוח עסק מצליח ויציב, איש העסקים העומד מאחוריו חייב באותן תכונות גם הוא. הטיפים הנ"ל יכולים להיות ההארה אותה חיפשתם לקידום העסק שלכם בהתמדה- אל התייחסו לטיפים אלו כמידע יבש- צאו וממשו אותן!

אם אתם זקוקים לעזרה וייעוץ נוסף, השאירו לנו את תגובתכם כאן למטה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *