5  כללי אצבע עבור שיווק באינטרנט

כל עסק קטן בינוני וגדול לא משנה מה מצבו הכלכלי, יודע כיום כי הוא חייב להקצות תקציב עבור שיווק באינטרנט. בעידן הגלובליזציה, שלא כמו בעבר, כל מי שמחפש עסק, מחפש אותו רק באתרים באינטרנט, לרוב בגוגל. אם בעבר חיפשנו בדפי זהב, מעל גבי העיתונים ואפילו התקשרנו ל- 144, אזי כיום כל בר דעת פונה ישירות לאתרי האינטרנט, ומקליד מילות חיפוש רלבנטיות ומאתר מספר בעלי עסק בתחום שהוא מחפש ובוחר אחד שנראה לו הכי מתאים מכולם. לכן חשוב מאוד להיות בעל אתר אטרקטיבי ובולט, בעל מסר חד ובולט ושהאתר שלכם יהיה ידידותי לגולשים באתר.

במאמר זה הבאנו לפניכם חמישה כללי אצבע עיקריים עבור שיווק באינטרנט, כלהלן:

* סריקת הרשת על ידי העכביש של גוגל – על מנת שגוגל תוכל להציע לכם דפים רלוונטיים לחיפוש שלכם, היא חייבת להכיר מבעוד מועד את הדפים האלו. וכדי להכיר אותם, היא צריכה למצוא אותם ולבקר אותם לפעמים ולבדוק אם עדכנתם אותם. עכביש הוא כינוי לתוכנה שסורקת דפי אינטרנט. העכביש אופן בצורה שיטתית, תוך כדי ניסיון לא לדלג על דפים. דפים אשר עליהם דילוג העכביש, נהנים מביקורו החוזר יותר מאוחר. התדירות של סריקת האתרים משתנה מעת לעת, אתרים שקישורים רבים בהם נסרקים לעיתים קרובות, כמה פעמים ביום, ואתרים נידחים ייסרקו אחת לכמה שבועות.

* רלוונטיות – שיווק באינטרנט בגוגל מתבטא בהצלחה כאשר גולש מקליק על התוצאה הראשונה שעולה בתוצאות החיפוש, נבלע באתר ולא חוזר לדף תוצאות החיפוש. גוגל נכשלת כאשר הגולש לא מוצא את מבוקשו בתוצאה הראשונה ובדף הראשון. גוגל מצליחה במשימה של הרלוונטיות, שכאשר אנו לא מוצאים את מה שחיפשנו אנו מאשימים את עצמנו ומחפשים מילת חיפוש רלוונטית אחרת.

* שיווק באינטרנט בגוגל שאתו מתמודדת גוגל הוא התאמה אישית של תוצאת חיפוש. נניח שאתם מחפשים את המונח פריס הילטון – האם אתם מחפשים את הכוכבת הידועה או בית מלון בפריס? גוגל תנסה לענות לכם על השאלות הללו על ידי תשובות בהיסטוריית חיפוש. אם חיפשתם מלונות או טיסות, סביר להניח שאתם מחפשים מלון בפריס. אם אתם מחפשים אותו סגנון לאורך זמן, גוגל תקדם אותו למענכם במקומות הראשונים, כי היא למדה שזה מעניין אתכם.

* אמינות – שיווק באינטרנט בגוגל רוצה לספק תוצאות איכותיות ואמינות. בהרבה מדינות בעולם גוגל הפכה משם עצם לפועל, זוהי ההמחשה להצלחתה של גוגל, מכיוון שבמקרים רבים גולשים מקבלים את המידע שהם מבקשים מגוגל. ביום שגוגל תפסיק לענות על המענה של הציפיות, ידעך גם השימוש בה כפועל.

* גוגל מקפידה על שירות מהיר, ולכן היא מפעילה חוות שירות מהירות במרכזי מידע בעולם. גוגל מפעילה מיליוני מחשבים שמחוברים ברשתות ומשתפים פעולה, כדי לחשב חישובים ולהציג את תוצאות החיפוש בשניות מועטות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *