זהו לא סוד שאנשים עם ביטחון עצמי גבוה הם בעלי יכולת השפעה גבוה על הסביבה שלהם. הם סוחפים אחריהם אנשים, מוערצים  ומעוררים אמון וביטחון באנשים אחרים. לרוב הם אנשים אופטימיים, לוקחי סיכונים ומסופקים עם עצמם- אין להם צורך לקבל אישורים מהסביבה. אם גם אתם רוצים לקבל עצות להפוך לבן אדם המלא ביטחון שאתם יכולים להיות ובכך לחזק את היזם ובעל העסקים שבכם המשיכו איתנו!

למזלנו, ביטחון עצמי גבוה או נמוך הוא לא גזר דין. כמו כושר גופני- אתם יכולים להשיג את זה אם יש בכם מספיק רצון, מוטיבציה ונכונות. הכי חשוב זה לעקוב אחר טיפים מועילים שיחזקו אתכם בכל שלב ושיובילו אתכם למטרה- להיות בעלי ביטחון עצמי איתן ואמיתי.

  1. אל תיכנעו לקשיים ואתגרים- הרי אתם יודעים שיש פתרון לכל בעיה, אפילו אם קשה לכם להתחיל לפתור אותה. זכרו שיש מטרה לאחר הקושי ותדרבנו את עצמכם להמשיך גם בחלקים הקשים יותר.
  2. חשיבה חיובית- לרוב אנשים נכשלים ונכנעים בגלל שהם ממלאים את הראש שלהם עם מחשבות שליליות: "אני לא מסוגל לעשות את זה", "אני אכשל ואתאכזב" וכו'. אם תמשיכו עם החשיבה הזו מה הסיכוי שתגיעו ליעד שלכם? אפסי, נכון? כל פעם שאתם נרתעים ממשימה מסויימת, תהפכו את המשימה הזו לאתגר:" אני אוכיח לעצמי שאני מסוגל לעשות את זה" ותהפכו את החשיבה למעשים!
  3. תשפרו את החזות החיצוני שלכם-הרושם הראשוני של יזמים ובעלי עסקים חשוב ביותר, זוהי ההערכה הראשונה שאנשים מצמידים לכם. בנוסף, לרוב מה שרואים מבחוץ זה מה שיש בפנים- אם תשדרו בטחון, הצלחה וסמכותיות אנשים יעריכו אתכם ככאלה, והסיכוי שירצו לעשות אתכם עסקים גודל משמעותית. תשקיעו במראה החיצוני מבחינת יצירת קשר עין, יציבות הגוף, לבוש ושפת הגוף.
  4. סביבה בריאה ותומכת- התפתחות אישית דורשת ממכם ליצור סביבה בעלת השפעה חיובית ואפילו אם הדבר יכול להיות קשה, להרחיק אנשים המשפיעים עליכם בצורה שלילית. אפילו אם אנשים אלה היו קרובים אליכם הרבה זמן, ההיקשרות אליהם יכולה רק להוריד אתכם למעלה ולהוות מכשול לפריצת הדרך החדשה שלכם.
  5. דמיינו את האדם שאתם רוצים להיות- לכולנו יש תמונה מנטאלית בראש של מי אנחנו חושבים שאנחנו. בכדי להפוך לאדם שאתם רוצים להיות עליכם לדמיין, להרגיש אותו ולפעול דרכו- להפוך לדמותו לאט לאט.
  6. האמונות שלכם- במה אתם מאמינים? מוסר עבודה גבוה? נתינה לסביבה ולחברה? עבודה קשה והתמדה? תחיו לפי העקרונות שלכם. ממשו את ההתנהגות של האדם האידאלי עבורכם וצברו ביטחון מהידיעה שאתם האדם שאתם בוחרים ורוצים להיות.

להיות בעל ביטחון עצמי הוא חלק אינטגרלי מההתפתחות האישית של היזם ובעל העסקים. ההצלחה באה יד ביד עם ביטחון עצמי- היא משדרת את כל התכונות שאנו רוצים שהיו באיש העסקים שאיתנו אנחנו עובדים- אנחנו רוצים להרגיש שהבנאדם מולנו יודע מה הוא עושה, מאמין ביכולות שלו ולא יגרום לנו לחוות כישלון. עקבו אחר טיפים אלו ותהפכו לאנשי העסקים המצליחים שאתם יכולים להיות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *