ככל שיותר ויותר אנשים משתמשים באופן פעיל באינטרנט בימינו, והמספר הזה ממשיך לגדול כל רגע נתון, ברור שעלינו למקד את מאמצי השיווק שלנו באינטרנט כדי שנוכל לתקשר בצורה יעילה עם קהל היעד שלנו. גם סביבת ה- B2B ( (Business to Business הפכה בעיקר לאינטרנטית, וכאן נכנס לתמונה השיווק הדיגיטלי. כדי להבין איך לתכנן אסטרטגיית שיווק דיגיטלי B2B וכיצד ליישם אותה, כדאי שנתחיל מההתחלה.

מה הוא שיווק דיגיטלי B2B ומה הם העקרונות המנחים לפיתוח אסטרטגיית שיווק דיגיטלי B2B?

שיווק B2B מוצלח מסתמך על תכנון נכון כדי שנוכל להעלות את המודעות ביעילות, לייצר לידים ובסופו של דבר להגדיל את הכנסות המכירות. באופן כללי, אסטרטגיית שיווק דיגיטלית טובה צריכה להתבסס על ארבעה עקרונות חשובים:

הגדרת מטרות ברורה- יעדי השיווק הדיגיטלי שלך צריכים להיות:

יצירת אסטרטגיה-  אסטרטגיית שיווק דיגיטלית מתמקדת בעצם במתן מענה לצרכים של קהל היעד שלכם והתנהגות הרכישה שלו באמצעות מאמצי השיווק שלכם. אז, דבר ראשון תמיד כדאי להתחיל עם מחקר שוק B2B נכון. גלו את הצרכים של קהל יעד, את הנקודות החשובות עבורם, ופתחו אסטרטגיה שיווקית כדי לענות על הצרכים האלה. לשם כך תוכלו להיעזר בערוצי שיווק דיגיטליים שונים: מדיה חברתית, תוכן שיווקי, שיווק במנועי חיפוש, פרסום באינטרנט, שיווק במייל ועוד.

תוכן ממוקד- בימינו חשוב מאוד לפרסם תוכן רלוונטי ובעל ערך בכל ערוצי השיווק השונים: בבלוג שלכם, בפוסטים במדיה החברתית, במודעות, מידע באתר האינטרנט שלכם ועוד. התוכן הוא זה שיעצב את מסעות הפרסום השיווקיים הדיגיטליים שלכם והדרך העיקרית להשיג אמון ואמינות כמומחה בנישה שלכם היא איך אתם מראים ללקוחות פוטנציאליים שאתם אכן ה-פתרון לבעיות ולצרכים שלהם.

ניטור והערכה- זכרו תמיד ששיווק B2B הדיגיטלי שלכם אינו דבר חד פעמי, אלא תהליך ארוך טווח שיכול לקחת חודשים של יישור קו לפני שאתם מגיעים ליעדים הרצויים. לפיכך, חשוב מאוד ליצור מערכת למעקב והערכת התקדמות כל ערוץ וקמפיין. עם זאת, עליכם להתמקד לא רק בנתונים ובמדדים מוחשיים, אלא גם במידע איכותי כגון איכות האינטראקציות עם הלקוחות. אולי ההיבט החשוב ביותר של שיווק דיגיטלי B2B הוא בניית מערכות יחסים. אז עקביות חשובה מאוד כאן. בדקו היטב את הרלוונטיות, האיכות והעקביות של התוכן שלכם.

אולי כל זה נשמע פשוט, אך אם אתם לא מתמצאים בעולם השיווק הדיגיטלי זה יכול בהחלט לעלות לכם בפספוס של כמה לקוחות פוטנציאליים. עם הגעתם עד כאן, כדי לכם לשמוע מה יש לחברת CXM, המתמחה בשיווק דיגיטלי B2B ובניית אסטרטגיות אינדיבידואליות להגשת היעדים, להציע לכם. בעזרת הליווי המקצועי הצמוד שלהם, תוכלו בקלות לפרוץ עם העסק שלכם קדימה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *