מגיעים לתיבת דואר הזבל (ספאם)

בתי עסק רבים משתמשים במערכות לאבטחת מידע, זאת על מנת להגן על העסק מפני האקרים או כל גורם העלול להשתמש במידע זה לרעה. מערכות אלה מתקדמות מאוד, ובימינו הדרכים להוציא פרטים חסויים ממחשבים, בין אם הם פרטיים או עסקיים – הן רבות והופכות למתוחכמות יותר ויותר עם הזמן. הגנה על דואר אלקטרוני באמצעות מערכות סינון, יכולה למנוע מקרים של שימוש לרעה במידע מסווג, ולאפשר לעסק להתנהל בצורה בטוחה וללא חשש. חברת וואן סמבה המציעה שירותי מחשוב לעסקים מציעה גם מערכות לסינון דוא"ל.

איזה מידע עשוי להיחשב כרגיש?

פרטים לגבי התנהלות העסק, פרטים אישיים של לקוחות- הם דוגמאות לסוג מידע שנחשב לרגיש. כל מידע שכזה הדולף החוצה אל מחוץ לחברה, עלול לשמש לרעה כנגדה. בנוסף, פריצות למאגרי המידע של חברה מסוימת עלולות להתרחש הן במכוון ובאופן ספציפי אליה, על ידי מתחרים- ולעיתים פשוט על ידי חובבי מחשבים ופריצות למערכות ממוחשבות, אשר באופן אקראי לגמרי בוחרים עסקים ומזיקים למערכות שלהם, ללא כוונה להזיק להצלחה העסקית אלא לשם המעשה בלבד. מידע רגיש שיוצא החוצה או נעלם, עלול להוות סכנה הן למנהלים ולעובדי החברה, והן ללקוחות שלה.

דואר אלקטרוני והסכנות הטמונות בו בנוגע לאבטחת המידע

אחד מהמוקדים ה"מועדים ביותר לפורענות" הינו הדואר האלקטרוני, באמצעותו יכולים האקרים להחדיר וירוסים שונים למחשבי החברה. מלבד שליחת וירוסים באמצעות הודעות אלקטרוניות או קבצים המצורפים אליהן, פריצה לתיבת דואר כזאת של עובד בחברה- עלולה להיות מסוכנת גם מבחינה שיווקית, בשל דליפה של מידע הנוגע לאסטרטגיית הפרסום של החברה. חדירה למרחב המידע המסווג של חברה מסכנת אותה, אם כן, בכמה מובנים- ואחת מהדרכים היעילות ביותר להגן עליה היא באמצעות מערכות סינון לדואר אלקטרוני.

מהן מערכות סינון לדואר אלקטרוני?

מדובר בתוכנה המותקנת על מחשבי החברה, הנותנת כמה פתרונות ואמצעי הגנה, למשל:

  1. הגנה נגד וירוסים.
  2. מניעה של שליחת דואר זבל, פנימה וגם החוצה.
  3. דיווחים על תכנים בעייתיים אשר נחסמו על ידי המערכת.
  4. התחדשות של מערכות הסינון וההגדרות שלהן- עדכון אוטומטי שנותנת מעטפת הגנה אולטימטיבית לעסק.

התקנת מערכות סינון לדואר האלקטרוני מייצרת שקט עבור העסק, ומאפשרות התנהלות ממוחשבת בטוחה יותר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *