רבים האנשים שרוצים לדעת כיצד הם יכולים לשפר את קורות החיים שלהם. שיפור קורות חיים מסייע רבות גם להשיג את המשרה הנחשקת, וגם להתקדם אל האתגר הבא שאתם מנסים להשיג בדרך מעלה בקריירה שלכם. אז כיצד ניתן לשפר את קורות החיים שלכם? מספר טיפים לשדרוג בהמשך.

שימו לב שאתם ממלאים את כל הפרטים האישיים שלכם – חשוב לשים לב שאתם ממלאים את כלל הפרטים האישיים שלכם כגון: שם ושם משפחה, טלפון נייד וכתובת מייל, הפנייה לעמוד פייסבוק עסקי במידה ויש, כתובת מגורים, תאריך לידה סטטוס משפחתי ועוד. יש לשים לב שהפרטים יופיעו בשורות נפרדות.

השכלה – יש לפרט את ההשכלה שלכם ממוסד הלימודים הראשון עד למוסד הלימודים האחרון. חשוב לציין גם קורסים שלקחתם שחשובים למשרה שאותה אתם רוצים. עוד יש לציין ליד כל מוסד לימודי את התקופה שבה למדתם.

ניסיון תעסוקתי – גם את הניסיון התעסוקתי שלכם חשוב לפרט מהמקום הראשון בו הועסקתם עד לאחרון. ליד כל מקום עבודה יש לציין את השנים. הקפידו לציין בקצרה מה היה התפקיד שלכם ומה הוא כלל. כדי לשפר את קורות החיים שלכם, חשוב לציין אם התקדמתם בתפקידים השונים.

שירות צבאי – חשוב לציין את השירות הצבאי או השירות הלאומי שלכם. אם רק השתחררתם מהשירות, שירות צבאי וניסיון זה יכול לספק לכם מערך כישורים נפלא. שירות צבאי מאפשר ניסיון רלוונטי לתפקידים שונים. ציינו גם קורסים שעברתם על מנת למלא את קורות החיים שלכם.

שפות – חשוב לציין שפות שאתם יודעים ואת רמת השליטה שלכם בשפות השונות. אם אתם לא שולטים בשפות מסוימות ברמה טובה, אל תציינו זאת.

תוכנות מחשב – יש לציין את התוכנות שאתם שולטים בהם, ואת רמת השליטה בתוכנות כולל תוכנות אינטרנט.

כאשר אתם משדרגים את קורות החיים שכלם, שימו לב שהם לא גולשים ליותר מעמוד אחד, וכי הם לא עמוסים מידי. חשוב להסיר תפקידים שאינם רלוונטיים למשרה, ולא להוסיף המלצות במידה ואין דרישה לכך.

כמו כן לא צריך להוסיף תחביבים שאינם קשורים למשרה, אלא התנדבויות או פעילויות שרלוונטיות לתפקיד שאתם מייחלים לו.

כיום ישנה מגמה להוסיף מכתב מקדים לקורות החיים, גם כאן חשוב להבין מתי כדאי להוסיף מכתב מקדים ומתי לא. ישנן משרות שמכתב מקדים מתאים כמו למשל משרות בתחום הפרסום, העיתונות, האינטרנט ועוד, וישנם משרות שלא כמו משרות בתחום הלוגיסטיקה, הרכש, האפסנאות ועוד.

בנוסף חשוב להתאים את קורות החיים למשרה, ולכן מומלץ להכין כמה גרסאות של קורות חיים ולשלוח בכל פעם את הגרסה הנכונה למשרה המתאימה.

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *