אחסון אתרים – מורה נבוכים

יש לכם עסק משגשג? עברתם את לקוח האלף? כעת, החלטתם שהגיע הזמן להקים אתר אינטרנט. כדי לעשות זאת, עליכם לרכוש שני דברים עיקריים: דומיין ואחסון. הדומיין הוא רצף של אותיות ומספרים בעל סיומות כמו co.il, net , com או biz, הוא בעצם שם האתר שלכם המפנה את הגולשים אל האתר עצמו. האחסון הוא למעשה המקום שבו אתם מכילים את האתר שלכם על מגוון התכנים המילוליים, התמונות האיכותיות והסרטונים המעניינים שיש לכם בו.

כיצד לבחור אחסון

בחירת אחסון אתרים הוא אחד הדברים המשמעותיים ביותר שתעשו עבור פרסום העסק שלכם באתר האינטרנט. משום כך להלן כמה דגשים לבחירת אחסון עבור האתר או האתרים שלכם:

  • אחסון בארץ או בחו”ל – נכון שמבחינת מחיר משתלם יותר לרכוש אחסון בחו”ל, אך האם זה משתלם תמיד? חשוב להבין שאם אתם פונים לגולשים ישראליים בלבד, מומלץ להפנות את האתר שלכם לשרת בארץ. בדרך זו האתר יעלה במהירות רבה יותר וגוגל תמקם אותו במקומות עליונים יותר.
  • סוג האחסון – חשוב להתאים את סוג האחסון לסוג המערכת שאתה אתם עובדים. אם האתר שלכם בנוי על וורדפרס או ג’ומלה, מומלץ לבחור שרת לינוקס. מנגד, אם האתר מבוסס על פיתוח דוט נט, מומלץ לבחור בשרת ווינדווס.
  • הנפח של האחסון – ככל שאתם מעלים יותר תכנים לאתר, במיוחד תכנים כמו תמונות וסרטונים, כך גובר הצורך לשטח אחסון גדול יותר. כדי להגדיל את שטח האחסון תצטרכו לשלם קצת יותר לחברת האחסון.
  • תמיכה באחסון – כאשר אתם בוחרים חברה לאחסון אתרים, מומלץ לוודא כי היא פועלת במשך 24 שעות ביממה. זאת משום שאם אתרכם ייפול בלילה, יהיה למי לפנות ולדאוג שהאתר יעלה ואתם לא תפסידו גולשים שיכולים להיות הלקוחות הפוטנציאליים שלכם.
  • מיילים עם שם הדומיין – כדי שתוכלו לשלוח מיילים עם סיומת הדומיין שלכם, תצטרכו לרכוש שטח אחסון. לצורך העניין, אם אין לכם אתר פעיל באינטרנט ואתם זקוקים למיילים בלבד, תוכלו לפנות לחברות האחסון ולהתעניין ברכישת מיילים בלבד.
  • לדאוג להפניות – לאחר שרכשתם חבילת אחסון, עליכם לדאוג להפניות תקינות של שרתי ה-DNS אל האתר שלכם. תפקידם של שרתים אלה הוא לתרגם את שם הדומיין לכתובת המזהה עבור המחשב, כלומר כתובת IP. בסופו של יום, אתם צריכים לחבר את שם הדומיין לחבילת האחסון ולדאוג לכך שברגע שמקלידים את שם הדומיין בגוגל, האתר שלכם ייטען.

Leave a Reply

Your email address will not be published.